איך אני יכולה לעזור?

השתתפות בפעילויות העמותה 

קבוצת הפייסבוק שלנו "לא עומדות מנגד - מסייעות לנשים במעגל הזנות", היא המקום בו מתרחשת רוב פעילות העמותה. אנו דואגות לעלות לקבוצה עידכונים על הפעילויות שלנו, התנדבויות, סיוע מיידי, עדויות של שורדות זנות, אירועים ופעילויות. בנוסף, ישנן קבוצות קבועות אליהן תוכלי להצטרף דרך הקבוצה ולקחת חלק באופן רציף- צוות סלי מזון, צוות שינועים, צוות ריהוט והצטיידות ועוד. בואי להיות חלק פעיל בקהילה שלנו. 

צוות ריהוט הצטיידות 

מוזמנות ומוזמנים להצטרף לצוות ריהוט והצטיידות, אשר עוזר לשורדות ושורדי זנות להצטייד במוצרים חיונים למגורים בכבוד. הכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו והצטרפו לפעילות. 

מיזם "את לא לבד"

צולם על ידי שורדת ומלווה בבילוי שבועי בים

מיזם "את לא לבד" הוא פרויקט חברתי מרגש שמתקיים בתוך הקהילה שלנו. נשים שורדות זנות לרוב סובלות מבדידות חברתית קשה ומהיעדר מערכות יחסים מיטיבות עם נשים וגברים אחרים בסביבתן.  חיי ההישרדות, ההתמודדות היומיומית עם רגשות מורכבים כמו אשמה, בושה ועצב כמו גם מצבים פיסיים ונפשיים קשים מנשוא, לרוב לא מאפשרים להן לקיים קשרים חברתיים המנותקים ממעגל הזנות.

אנחנו כאן בניסיון להעמיק את תחושת השייכות והשותפות של נשים עם נשים אחרות, להשיב את תחושת האמון של השורדת בקיום הטוב בעולם ולהפיג במעט את הבדידות הקשה המתלווה לחוויות חייה. הפרויקט מבקש לייצר מסגרת קבועה עבור מתנדבות העמותה ונשים שורדות למפגשים שבועיים במקום שייבחר על ידן. 

 

המפגשים מתקיימים במתכונת של "אחת על אחת" ומתבססים על קשר רציף בזמן שייקבע מראש בהתאם ללוח הזמנים שלהן. אנחנו נמצאות פה כדי לשמוע איך עבר עליה היום, לצאת איתה לבילוי או לקניות ולעטוף בנוכחות יציבה וחברית.

המתנדבות בפרויקט מקבלות הדרכה צמודה של אשת מקצוע.

פרויקט ביטחון תזונתי 

פרויקט הבטחון התזונתי, בא לענות על הצורך הבסיסי ביותר של הנשים והגברים שפונים אלינו.

בעמותה אנחנו דואגות להתאים את סלי המזון שלנו לצרכי הנשים, גבריהם ומשפחותיהן/ם, לחזק את תחושת השליטה על חייהן/ם ולבסס את תחושת הקהילתיות והסולידריות הנשית שכל כך מאפיינת את פעילות העמותה. המתנדבות שלנו פרוסות ברחבי הארץ, ומידי שבוע שולחות ארוחות מזינות וביתיות לעשרות נשים, גברים וילדיהן/ם.
 

פרויקט "מבשלות לך אקספרס" 

פרויקט זה נולד מתוך הצורך המיידי לעתים במזון. מתנדבות מהקהילה מתנדבות לבשל לשורדת המתגוררת באזורן במידה ועולה הצורך. פרויקט זה מאפשר לנו להבטיח שבמידה ועולה צורך דחוף וחירומי במזון עבור שורדת, נוכל לתת מענה מיידי, ולהבטיח שאף אישה (וילדיה) לא ילכו לישון על בטן ריקה.

פרויקט "מבשלות" 

פרויקט מבשלות הינו יחיד במינו. מתנדבות מהקהילה נרתמות לבשל ארוחות ביתיות אשר נשלחות לנשים ולידיהן. למשך שלושה חודשים, אחת לשבוע, מקבלות הנשים ארוחות בתיות שהוכנו כל פעם על ידי מנתדבת אחרת. 

המשלוח מלווה במכתב מהמתנדבת והוא מחמם את הלב והנשמה, ומסייע לרבות להפיג את הבידידות שרבות מהנשים חשות. 

סלי מזון 

אנו שולחות סלי חירום אל נשים המתקשות למצוא מזון עבורן ועבור ילדיהן. אנו מתאימות את הסלים לצריכהן ורצונותיהן האינדיביאואלים של כל אישה. 

פרויקט "מבשלות"
פרויקט "מבשלות"
פרויקט "מבשלות"
פרויקט "מבשלות"

צוות שיניים

 אנו מאמינות שלכל אחת מגיע לפתוח את הפה בביטחון ולחייך. לאור מצבן, הכלכלי והנפשי, בריאות הפה של רבות מהשורדות מתדרדר ואיתו היכולת לאכול, לצאת לעבוד ולחייך. רבות סובלות מכאבים יומיומיים, שיניים מתפוררות ושבורות. אנו נעזרות ברופאות ורופאי שיניים שמתנדבות ומתנדבים לשקם את מצבן הרפואי בתחום השיניים ולצאת לחיים חדשים.


כדי להיענות לעשרות פניות כל שנה, זכינו בנבחרת של 50 רופאות ורופאי שיניים מאילת ועד עפולה שמתנדבות ומתנדבים לספק שירותי רפואת שיניים לשורדות שפונות לעמותה. ביחד הן מתמודדות ברגישות-על עם מגוון קשיים בטיפול, כגון סוגי חרדות שונים. מכוני צילום, חברות לייצור שתלים, טכנאים שמייצרים גשרים ושיניים תותבות מתגייסים גם הם ונענים לעזור לכל שורדת לחייך.

 

הטיפולים דורשים מצד כל מטופלת מחויבות והתמדה לאורך זמן. שורדות שמסיימות טיפול מדווחות על חידוש הביטחון העצמי והכרת תודה על העזרה שמוגשת להן על ידי העמותה ועל המחויבות והיחס מצד הרופאים והרופאות המטפלות.

סיוע כספי

יותר ויותר נשים פונות אלינו ואנחנו זקוקות ליציבות כלכלית על מנת שנוכל להבטיח להן מענה לאורך זמן. פעילות העמותה מבוססת בעיקרה על תרומות כספיות נקודתיות, ופעילות של מנדבות ומתנדבים. גם תרומה צנועה, קבועה או חד פעמית, תהיה משמעותית עבורנו, ואנחנו לא צריכות הרבה. 

** לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה ואישור ניהול תקין לשנת 2021.

© כל הזכויות שמורות ללא עומדות מנגד (ע"ר) | support@lo-omdot.com  |   074-7323520 

  • Facebook